روغن موتور ضد دود که فقط برای ماشین پراید مناسب است

روغن مصنوعی چیست؟
روغن موتور در طول زمان به طور قابل توجهی تغییر کرده است. هنگامی که اولین بار در دهه 1800 معرفی شد، تولیدکنندگان از تکنیک های سوخت و روغن کاری خود استفاده کردند که منجر به تناقضات بسیاری شد.

استفاده از چربی حیوانی و روغن گیاهی به استفاده از روغن موتور ضد دود ساخته شده از خام تبدیل شد. و بعداً روغن مصنوعی اختراع شد.

روغن موتور مصنوعی روغنی است که فرآیند مهندسی شیمیایی را طی کرده است. در مقایسه با مولکول های روغن معمولی، مولکول های روغن مصنوعی شکل یکنواخت تر و ناخالصی های کمتری دارند.

به طور معمول، روغن مصنوعی مقاومت بالاتری در برابر اکسیداسیون دارد و در دماهای بسیار بالا و پایین عملکرد بهتری نسبت به روغن موتور معمولی ساخته شده از نفت خام دارد.

هنگامی که روغن موتور به طور کامل فرموله شود، برای انجام عملکردهای مختلف طراحی شده است، از جمله:

جداسازی و روانکاری قطعات متحرک
کاهش سایش موتور
کمک به جلوگیری از ایجاد رسوب بر روی اجزای داخلی موتور
حذف و معلق کردن کثیفی ها و آلاینده های روغن تا زمانی که بتوان این آلودگی ها را در تعویض روغن بعدی پاک کرد.
قطعات موتور خنک کننده
حفظ راندمان و عملکرد سوخت موتور
ارائه حفاظت در طیف وسیعی از دماها
عملکرد به عنوان هیدرولیک در زمان بندی متغیر سوپاپ
کمک به حفاظت از سیستم انتشار گازهای گلخانه ای
آیا روغن مصنوعی از گاز طبیعی بهتر است؟
برند Pennzoil شل به دلیل ایجاد اولین روغن موتور مصنوعی ساخته شده از گاز طبیعی شناخته شده است . در دهه 1970، شل شروع به بررسی منابع انرژی غیر از نفت خام، یکی از آنها گاز طبیعی، برای ساخت سوخت و روان کننده کرد.

فرآیند تبدیل گاز طبیعی به نفت بسیار پیچیده است و دارای مراحل بسیاری است، اما در مقایسه با نفت خام مزایای برتری را ارائه می دهد. گاز طبیعی بسیار تمیز است و عاری از بسیاری از آلاینده های موجود در نفت خام است.